Postovani, imala sam simptome svraba na samom ulazu u vaginu, i svrab malih, unutrasnjih usnica, uradjen mi je vaginalni bris na bakterije i gljivice, i nalaz je ispao sterilan. Svrab je i dalje prisutan, bila sam kod dva ginekokoga, oba su mi na pregledu rekli da sekret izgleda uredno, sto su dokazali i nalazi. Ne znam sta da radim sa ovim svrabom, prosto me izludjuje. Drugi pregled je bio grub, i imala sam krvi posle pregleda koje nije bilo puno. Nadam se da to nije dodatno nesto iziritiralo. Odnose nisam imala poslednja tri meseca. Pijem diane35 zbog policisticnih jajnika. Upravo sam popila drugu kutiju. Kad sam pocela da pijem drugu kutiju tad mi se javio svrab prvi put, i od tad ne prestaje, takodje sam dugo posle menstruacije imala braon iscedak. Pa vas pitam za misljenje, zasto mi je prisutan svrab ako su mi nalazi sterilni? Molim vas pomozite mi. . . Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikaslnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili pravu dijagnozu.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com