U cervikalnom brisu mi je pronadjena streptokoka u velikom broju. Nakon terapije augmentinom i cefaleksinom broj se smanjio, ali su jobs uvek prisutne. Doktorka je sad prepisala samo vaginalete polyginex i tablete lactogin bez antibiotika, jer mi se od prethodne terapije pojavila candida. Molim za savet u vezi terapije.

    Odgovoreno: 28. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Moja licna praksa antibiotska terapija treba da traje ne manje od 10-15 dana, jer streptokoka cesto izaziva upalu grlica materice (cervicitis) koja zahteva uporno lecenja i terapiju.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com