Poštovani doktore, imam ćerku od 15 godina koja ima redovan menstrualni ciklus, na 30-32 dana. U vreme kada ove godine idemo na more ona će imati menstruaciju pa me interesuje da li bi smela da upotrebi neku vrstu tableta za odlaganje ciklusa i koju? Da li je pametnije da koristi tampone i da li tablete ili tamponi mogu na bilo koji način da loše utiču na zdravlje s obzirom na njene godine? Unapred zahvalna majka.

    Odgovoreno: 28. 06. 2013.
    • Poštovana,
      U ovom uzrastu ne bi savetujem da se odlozi menstruacija hormonskom terapijom, ako ima seksualne odnose, neka koristi tampone dok se kupa samo.