Postovani, porodila sam se pre oko 6 meseci. Tokom trudnoce nisam imala nikakvih problema osim kandide koja se nikako nije dala izleciti. Koristila sam razlicite vaginalete u vise navrata ali nista! Porodjena sam carskim rezom. Svrab i sekret su nestali kao rukom odmah posle poroodjaja no posle nekoliko dana sam imala hitnu eksplorativnu laparatomiju (i veoma tezak oporavak, mesec dana na intenzivnoj nezi) ispostavilo se da sam dobila zapaljenje trbusne maramice verovatno zbog neke infekcije tokom carskog reza. . . . Moje pitanje je, da li je moguce da sam infekciju dobila zbog kandide ili pak zbog bakterijske vaginoze (koju sam mozda imala) ili je nesto trece? Hvala unapred. . .

    Odgovoreno: 28. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Moguce je jedno i drugo, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com