Postovanje dr aburas, vec smo kontaktirali dva puta pa evo novih pitanja za vas na istu temu. Naime vec sam vam izlozila moje stanje da sam 16. Juna prokrvarila, da predlazu abraziju, na materici nema mioma polipa osim ciste na levom jajniku poslala sam vam u predhodnom pismu i koliko sam mogla da protumacim izvestaj mog doktor. E sad se desava sledece dr koja je trebala da mi radi abraziju, kaze da se posle 4 dana endometrijum smanjio, meni je od ponedeljka 24. Bilo oskudno krvarenje kao nekada kada sam imala ciklus koji traje 7 dana. . Vec juce i danas uopste ne krvarim, cak se nepokazuje ni trag na ulosku sve normalno pa posto pijem vec 2 godine baerov aspirin uz ostalu terapiju jer imam visok pritisak i taj dan pred intervenciju sam popila doktorkame je vratila kuci i rekla da bajer ne pijem do nedelje 30. Kada mi bude radila abraziju. Uz konsultaciju drugih lekara jedan kaze da je to mozda ciklus jer je menopauza do 55. Godine ja ne krvarim, da li je vase misljenej da se radi abrazijia jer ne krvarim, molim vas da mi odgovorite do nedelje ako postoji mogucnost mada znam da je dosta nas sa svih strana koji vam postavljamo pitanja, s postovanjem i hvala na razumevanju. . . Kao laik plasime ako ja vec ne krvarim da mi abrazijom ne izazove neko krvarenje ili vec sta vi mislite laik sam ali se edukujem pa se vama kao strucnjaku obracam. . Nadam se da ce biti sve uredu jer jos dve nedelje treba sacekati rezultate a to me plasi, jer i zbog sebe a i troje dece imam jedini staratelj hvala vam puno. . . . Jos da pitam sta su kondilomi kako se prenose i da li mogu oni izazvati krvarenje da li su opasni po zdravlje zene. . .

    Odgovoreno: 27. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ako ne krvarite nema potrebe za ekspolrativnom zahvatom, mada taj zahvat nije opasan, cak moze biti koristan kad ima opravdanje, jer je i dijagnosticki metod, sto se tice kondiloma, oni su posledice virusne infekcije i mogu biti posledica i druge vrste upale, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.