Dijagnoza: uterus metriticus izveštaj spec. Zadnji zid uterusa metritično izmenjen, zadebljan značajno naglašene vaskularizacije bez jasnog izdvajanja čvorova. Molim vas, recite mi šta to znači, i može li ova pojava negativno da utiče na začeće ili trudnoću? Nije mi jasno ima li ova pojava veze sa endometriozom ili ne? Samo da napomenem, da do sada nisam radjala, ali da planiram trudnoću u narednom periodu. Unapred zahvalna jasna, 36god

    Odgovoreno: 27. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Uterus metriticus opis za zadebljenjae zida materice, koji zahteva vise ispitivanje, savetujem vam da proverite hormonski status i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , takodje vam savetujem da ponoviti uz pregled odmah posle menstruacija. .