Postovani, vec vise od godinu dana imam veliki broj bakterija u vaginalnom i cervikalnom brisu: enterokoka, klabsiela i eserihija koli. Enterokoka je u svakom nalazu, dok se druge dve smenjuju. Napominjem da sam pila u vise navrata antibiotike ciprocinal i amoxicillin+ clavulanic, ali ni jedan nije dao rezultate (iako su prema antibiogramu navedene bakterije osetljive na njih) . Vodim racuna o ishrani, pijem puno tecnosti i caja od brusnice, kapsule lactogyn, ecomer za imunitet, a takodje koristim vaginalete normagin. Negativan rezultat mi je jako vazan zbog laporaskopske operacije ciste na jajniku koju otkazujem vec nekoliko puta. Molila bih vas da me posavetujete kako dalje. Zahvaljujem vam se na vremenu i razumevanju.

    Odgovoreno: 26. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima i prema antibiogramu, antibiotska terapija treba da bude jaca doza i duze vreme i ako treba 2 antibiotika, takodje vam savetujem pranje posle velika nuzda i cesce pranje i ispiranje rastvorom kaljum hipermanganom (roze boje) sto cesce.