Postovani imam 22, godine i zbog neredovnih ciklusa i uradjenih hormona i ginekoloskog pregleda otkriveno je da imam pcos. Prepisan mi je orgametril 10 dana 2x1, 2 dana po prestanku uzimanja tableta imala sam menstruaciju ginekolog mi je rekao da 7. Dana menstruacije pocnem da pijem mercilon kontracepcione pilule i da cu biti zasticena od trudnoce. Zanima me posto citam da se kontacepcione pilule piju 1. Dana menstuacije i da je onda zastita od prvog dana, ja sam zapocela mercilon kao sto mi je prepisano i danas mi je 3. Dan kako ga pijem. Da li sam ja sada zasticena od trudnoce? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Oralne kontracepcije se piju od prvog dana ciklusa da bi ste imali 100% zastitu prvog ciklusa zatim cekate da dobijate menstruaciju, zatim sledeci ciklusa mozete da pocnete od prvog ili petog dana ciklusa pijete, najvaznije nikad ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju.