Postovani, dobila sam sledece rezultate cervikalnog brisa: enterococcus sp. - znatan broj, escherichia coli- mali broj, gljivice - nisu izlovane, mycoplasma hominis i ureaplasma urealyticu, chlamydia - negativni nalazi. Rezultati papanicolaue testa: papa ii. Dederlajnovi bacili, neutrofili, intermidijarne i superficijalne celije betezda nilm. U okviru pregleda, radila sam i dodatne pretrage krvi, urina, ultrazvuk abdomena i sl. Ali svi ostali nalazi su u redu (blago povisen holesterol) . Zamolila bih vas za savet da li postoji alternativa antibioticima za lecenje bakterija navedenih u nalazu (u smislu nekih prirodnih preparata) kao i koliko je sam nalaz ozbiljan jer do sada nisam imala nikakvih problema? Drugo pitanje se odnosi na vase misljenje da li se sa ovakvim nalazima mogu opredeliti za trudnocu sto je ujedno i razlog pretraga koje sam radila. Do sada nisam radjala ni imala iskustva sa trudnocom niti sam prethodno imala zdravestvenih problema, partner i ja smo se tek pre mesec dana odlucili na ovaj korak. Hvala unapred na odgovorima.

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uz imate terapiju koju vam preporucuje vas ginekolog po antibiogramu, da biste bili spremni za trudnocu, mozete da se opredelite za trudnocu, bez panike.