1. Pitanje broj: #117486

    Postovani, pre 5 dana izvrsila sam abortus u opstoj anesteziji. Kao terapiju dobila sam bactrim 2x2 i methylergometrin kapi 3x15 kapi. Prva tri dana, koliko mi je doktor i rekao da pijem kapi, bilo je sve u redu. Veoma malo sam krvarila, bolova nije bilo. Medjutim, od kad sam prestala da uzimam kapi, krvarenje se pojacalo i poceli su bolovi. Buduci da mi je grlic malo savijen u stranu, materica se lose prazni i dolazi do zaostajanja krvi i zgrusavanja iste. Pre tri godine sam imala takodje abortus ali je doktor tada zbog istog ovog problema morao da uradi aspiraciju jer sam dobila i temperaturu. Sada nema temperature ali strahujem da mi se ne ponovi to neprijatno iskustvo. Stoga, da li biste mogli da mi kazete koje je resenje ovog problema i da li postoje lekovi koji bi pospesili praznjenje materice? Pitala bih i svog doktora ali on trenutno nije u srbiji pa se nadam da cete mi pomoci. Unapred, veliko hvala!

    Odgovoreno: 23. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite dr, ili koga zamenjuje da vas pregleda, takodjem vam savetujem kad prestane krvarenje da uradite kolposkopski pregleds sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .
      Pozdrav

Ostavite komentar