Postovani, u vezi odgovora broj 117466 molim ako mozete da mi pojasnite, nalaz od ove godine avf 52x25x31, endometrijum 3, 7mm, levi ovarijum 27x18, desni 25x14 je bolji nego prethodni od prosle godine avf 58x25 mm, endometrijum 6 mm, do: 38x18mm, lo: 35x16mm? Meni su rekli suprotno zato vas ponovo pitam, iz razloga sto mi je na pregledu receno (na poslednjem) da su mi jajnici male velicine kao da sam u klimaksu. Zato se plasim da nisam u ranom klimaksu? Hvala puno na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Kada su jajnici 38x18 (i) 35 x 16 znaci da su cisticni, savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa, da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici.