Postovani, nadam se da cete mi odgovoriti u vezi mog problema s obzirom da ne znam vise sta da radim. Imam 34 godine, nije bilo porodjaja, abortusa, stitna zlezda u redu. Od prosle godine poceo je ciklus da mi izostaje do tada bilo na 28 dana, nalaz od prosle godine: avf 58x25 mm, endometrijum 6 mm, do: 38x18mm, lo: 35x16mm. Doktorka kaze sve u redu. Nakon godinu dana, nalaz: avf 52x25x31, endometrijum 3, 7mm, levi ovarijum 27x18, desni 25x14. Terapiju dobijem cikloproginova da pijem 6 meseci i dok sam je pila imala menstruaciju posle toga nista. Endokrinolog mi predlozio da uradim hormonski status i sledece nedelje idem po uput. Moja pitanja: da li volumen jajnika je sada bolji posle terapije ili to je nesto sto se ne moze vratiti kao sto je bilo? Da li sam u ranoj menopauzi? Da li postoje sanse za trudnocu uz terapiju cikloproginova? Hvala puno i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 22. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Vas zadnji uz pregled pokazuje bolje nalaz nego prethodni, cikloproginova je dobra terapija, dosta zena zatrudni pod cycloproginovom, cak mozete ga koristiti duz vreme.