Postovani. . . 63. Sam godiste, pa ako uspem da desifrujem izvestaj mog ginekologa napisacu vam da mi odgovorite je li to nesto opasno i ako nemam miome samo cistu na jajniku, a od 16. Juna 2013 sm prokvarila posle godinu dana prestanka menstruacije menopauza mada sam u to vreme imala jedno 4 jako velika porodicna stresa. . . Evo izvestaja lekara. . . Uterus 6puta6, nehomogeno 0, 8 desni jajnik 3 puta 2, 5 cm levi jajnik 2, 5 puta 2, 5, obostrano cista 3, 0 puta 2, 5dunges leozvolan. . . Dr savtuje abraziju usled krvarenja, mada je to krvarenje kolicinski kao kada sam imala menstruaciju, tri porodjaja sm imala, nikakavih problema 2 kiretaze laboratorijski nalazi uredu. . . Naime jako sam se uplasila da li je to nesto lose ili opasno mioma na matericvi nema. . Bojim se samohrana sam majka troje dece. I sta je to abrazija, javlja li se to i kada su hormoni upitanju ili kada je ono najgore molim vas odgovorite mi hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno dr mislio na explorativnu kiretazu, a to je samo dijagnosticki metod i nacin da se zaustavi krvarenje, bez panike, nije nista opasno.