Ovako, pre 3 dana sam isla kod ginekologa, i u pitanju je trudnoca, naravno zeljena. Doktor mi je rekao, da je vidljiv gestacijski mesak nepravilnog oblika, promera 22mm, u njemu je vidljiv embrion ciji je crl promere 3, 7mm. Posto nikada nisam imala redovne menstruacije, po biometrijskim pokazateljima trudnoca je stara 6 nedelja, a koncepsion starost je 4 nedelje. Srcana radnja je vidljiva, oko 120 otkucaja u minutu. Takodje i zumancana kesa je vidljiva promera 4, 9 mm. Doktor mi je prepisao utrogestan 2x1 vaginalno, kardiopirin 1x1 i folnak 1x1. Molim vas odgovorite mi sto pre, zanima me strucno misljenje. Nadam se da ce sve biti ok, zarko zelim tu bebu. Unapred hvala, pozz. Receno mi je da se javim za nedelju dana na kontrolu.

    Odgovoreno: 21. 06. 2013.

Komentari na pitanje: #117414

    • Juce mi je utadjen ultrazvuk 3 nedelja trudnoce vide se dva ploda jedan je pravilnog oblika 5.6 mm a drugi je nepravilnog oblika 5.7 mm ima li razloga za brigu ?