Postovani, jednom godisnje idem na ginekoloski pregled kod svog ljekara i do sada je sve bilo u redu. Nalaz papa testa je uvijek bio ii. Medjutim, nalaz koji sam dobila prije dva dana je pokazao iii (skvamozne celije, asc i asc-us) . U isto vrijeme sam radila i cervikalni bris koji je pokazao eserihiju i kandidu ali ne pise u kojim kolicinama. U pregledu urina pise urobilinogen 2; sediment urina 2-3l, 1-2 e i malo epitela i bakterija. Trenutno sam na terapiji xiclav 1000 - 10 dana pa kada to popijem idem da ponovim papa i ostale nalaze jer me jako zabrinjava sto mi je nalaz papa testa iii. Najljubaznije vas molim da mi protumacite taj nalaz, jako sam uplasena. Da napomenem, dva puta sam radjala, i cesto sam se i ranije borila sa dosadnom eserihijom. Hvala unaprijed, srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 21. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, su posledica upale grlica materice (cervicitis) , koji je verovatno nastao usled dugo ne izlecena upale izazvana e. Colli & candida. . . .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com