Postovani koliko dugo moze da se uzima bromokriptin pijem po jednu uvece po preporuci doktorke. Ispila sam 1 kutiju i zatim nastavila sa drugom. Do moje doktorke nikako ne mogu da dodjem na odmoru je. Jos me zanima imam 21 godinu i posto 6 meseci pokusavam da ostanem trudna da li je uzrok tome bio prolaktin sto jos nije trudnoca s obzirom da na poslednjem ultrayvuku od prosle god za jedan jajnik pise da je mikrocistican tacnije dokt. Je posumnjala da imam cisticne jajnike. Mnogo sam zbunjena jer ne znam ona me ne salje ni na kakve analize mozda ja nepotrebno dizem paniku samo ne znam da li treba da brinem se. Prosli mesec sam uz pomoc bromokriptina dobila menstr. Oskudnu trajala je 3 4 dana pa me zanima i to da li uz pomoc tog leka dolazi do ovulacije bez obzira na sve?

    Odgovoreno: 20. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Bromokriptin se pije prema dijagnozi, nema odredjeno ogranicenje, savetujem da uradite hormonski status (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa.) , da uz pomoc ovog leka moze doci do ovulacije.