Postovani doktore, imam jedno pitanje. Naime, pijem pilule diane 35. Prvi blister sam pila u 15: 15h, i onda sam tokom sedmodnevne pauze dobila menstruaciju cetvrtog dana pauze (23. Maj) nastavila sam osmog dana sa pilulama ali u 22h. Imala sam nezasticen odnos prvog juna i bilo je ejakulacije, nakon toga sam opet imala nezasticen odnos petog juna. Pijem tacno na vreme pilule, navijam alarm. Danas je cetvrti dan pauze i ja jos uvek nisam dobila niti imam bilo kakve simptome. Plasim se da li bih mogla biti trudna? Da napomenem da sam 14og juna radila papa test i kolposkopiju i nakon pregleda sam osecala blage grceve kao kad trebam dobiti i tada sam imala blago krvarenje, sukrvicu nekih dan dva, ali tada sam pila pilule, to nije bilo za vreme pauze. Pauza je nastupila u ponedeljak 17og. Sta da radim ako ne dobijem, da nastavim sa uzimanjem pilula osmog dana ili da radim test? Hvala.

    Odgovoreno: 20. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Orambne kontracepcije se piju od 5-og dana ciklusa od znaka start i u pravcu strelice, po jednu tabletu dnevno, sacekajte menstruaciju, nikad ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijete menstruaciju, ako vam bude izostala menstruacija uradite test za trudnocu.