Poštovani dr, da li je mogu'e da od februara do maja ove godine imam gin. Terapiju zbog: prvo, esherihije, posle ponovljenog vag cerv. Brisa-klebsiele spp, zatim, klebsiele oxitoca a sada zbog baktrije proteus mirabillis? Maja meseca sam pravila pauzu sa terapijom, jer sam dobila alergiju od antibiotika i vaginaleta. Panklav 2 puta, providon jod -tečnost i vaginal i atibiotik (zamena za petnok, ne sećam se više imena) kako je moguće da se na svakom ponovljenom brisu javi nova bakterija. Pre dva dana sam uradila urinokulturu i koprakulturu kao i celok laborator analize. Sve je u redu, bez bakterija a ja imam bolove u kičmi i oko levog bubrega, ne znam od čega a uplašena sam jer sam pre godinu dana imala operaciju karcinoma desnog kolona. To je bilo na vreme i dobro sam prošla, čeka me još puno kontrola a ja sam se zaglavila kod ginekologa, lečeći razne bakterije za samo 3 meseca. Sve mi je dosadilo. Kako se, molim vas, leči proteus mirabilis, ima li neke biljne terapije? Hvala, unapred na odgovoru, zabrinuta

    Odgovoreno: 20. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Da moguce da imate vise bakteriske infekcije, uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , koja dugo traje i nije adekvatno lecena.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com