Postovani, imam ginekoloskih problema, poceli su bez simptoma, utvrdjeno na redovnom ginek pregledu u novemb da imam polipus canali cervicis. U aprilu ove god se javaljam lekaru da ga otklonim, otkrivaju mi pod ekaeterima kondilome u introitusu i vagini do 3mm, grlic hipertrofican, savet kolposkopija, pa i evporizacija kondil i polypectomija. Rezultat l-sil, masa le, prisutna koilocitoza, masa er, umerena diskarioza, superic celije, prisutne cel intermedijalnog sloja. Preporuciti cb i vb i th po antibiogramu, vs-lll masa le, er, bakterija. Na obe usne ektopija, na 1h mali mozaik sch ne prima jod, savetuje se evaporizacija polyp i condyl. Kondilome jos nisam odstranila a intervencija polipa odradjena pre 15 dana, poslato na histopatoloski, rezultat who patoloska dijagnoza; polypus endocervicis, endocervicitis chronica activa. Koristila samo palitrex cap posle intervencije, kontrola zakazana za dve nedelje. Nemam bolove, posle toga normalan ciklus, sve je uobicajeno. Planiram da uradim, hpv tipizaciju i odstranjivanje kondilo, brine me rezultati, da li imam razlog za vecu brigu. Planiram da se lecim, ako mozete da mi pojasnite ove rezultate jer kao laik se nerazumem i da li imam razloga za brigu od nekih kancerogenih celija u buducnosti, hvala

    Odgovoreno: 19. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Nemate razlog za brigu, sve sta ste spomenuli je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com