Postovani, da li biste mogli da mi protumacite rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa? Vaginalni bris sa direktnim mi vaginalni bris sa preparatom: patogene bakterije nisu izolovane dmp: epitelne celije, gram + bacili, malo pmn leukocita, retke blastospore nije izolovana candida spp. Cervikalni bris sa dmp cervikalni bris sa preparatom: lactobacillus spp. Dmp: epitelne celije, gram + bacili, malo pmn leukocita nije izolovana candida spp. Nekoliko dana pre vadjenja brisa sam zavrsila sa koriscenjem vaginaleta vagilact srdacan pozdrav, ivana

    Odgovoreno: 18. 06. 2013.

Komentari na pitanje: #117319

    • Poštovani doktore, šta znači vaginalni bris: kulturom izolovana candida spp. Dmp: epitelne celije, coccobacili, blastospsore, g+bacili