Poštovani imam 32 godine i imam dva sina od 8 i 4 god. 2007 otkrivene su mi žlijezde ispod pazuha redovno ih kontrolišem i doktorica mi je rekla da nema mjesta panici. Prije 3 god na materici sam histeroskopijom uklonila polip. Redovno idem na sve kontrole i redovno radim papa test, međutim prije pola godine sam otišla svom ginekologu zbog toga što sam imala problema sa menstruacijom. Imam česta krvarenja koja nekada traju kao i svaka normalna menstruacija po 7 dana a često se dešava da imam krvarenja koja traju manje a nekad i jedan dan (u jednom mjesecu mi se dešava kad sve saberem da imam po 15-18 dana ta krvarenja) . Ginekolog mi je na prvom ultra zvuku pronašao neku kako je okarakterisao "promjenu na materici koja bi mogla biti sjena ili nekakav rez na mjestu odakle je skinut polip (prije 3 god) , ali mi je ipak rekao da to kontolišem što sam ispoštovala svaki 15. Dan sam išla na ultrazvuk. Prije 5 dana sam opet otišla na kontolu ali se doktor iznenadio jer je našao cistu na jajniku koja je veličine 46mm*51mm, zabrinjava me dali je moguće da se pojavi tolika cista za 15 dana. Moram napomenuti da sam imala nekoliko dana prije odlaska ginekologu problema sa stomakom izgledala sam kao trudnica u 5 mjesecu trudnoće donji dio leđa me je bolio jer se nisam zbog veličine stomaka mogla ni ispraviti imala sam osjećaj da ću svakog momenta "pući". Nemam problema sa probavom i stolice su mi uredne molim vas za pomoć šta da radim

    Odgovoreno: 17. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ako je uz pregled uradjen pre menstruacije odnosno posle 21 dan ciklusa, onda ce se videti jasno ako imate ciste, inace ciste nastaju usled hormonskog poremecaja koji ga verovatno imate, savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .