2009 mi je otkrivena promena na grliću materice, rađena mi je hpv tipizacija nalaz je bio uredan, papa test takođe uredan bris cervikalni isto, rađen je mozaik, uzimali su isečke a na nalazu je bila dijagnoza exacerabatio acuta endocervicitis chronicae. Flat condiloma l-sil. Doktor mi je predložio lasersko uklanjanje. 2010 mi je urađena cauterisatio pvu cum radioknife, primljena sam sa dijagnozom cervicitis chronica n72 l-sil, posle operacije sam koristila hipervag vag. I išla sam na svaka tri dana kod ginekologa da mi stavlja fibrolan gel jer mi je neki mali krvni sud povremeno krvario. Rečeno mi je da dolazim na kontrole jednom godišnje sa nalazima vaginalnog brisa, papa i cervikalnog brisa. Idem redovno nalazi su mi uredni. Moje pitanje je zašto, iako su mi nalazi briseva uredni, imam gust beličast sekret i iskreno da kažem smeta mi kad imam odnos? Nekad mi se desi da 12 dana od menstruacije na gaćicama primetim braonkaste tragove u sekretu (a moj doktor mi kaže da se to dešava svakoj drugoj ženi da je to ekstremno pucanje folikula) . Molim vas vaše mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) , zbog cega se pojavljuje cesto recedivi, inace razlicite su prakse o nacinu lecenenje upale grlica materice (cevicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com