Hvala vam. Ok, imam hronicnu upalu grlica. I prepisala mi je polygynax vaginalete, cekam da dobijem i prodje menstruacija pa cu krenuti sa njima. Da li mislite da ce mi te vaginalete pomoci? I zanima me kako da se ponasam sada? Sta da radim da sprecim sekret i kako da se ponasam u vezi odnosa, da ih imam ili ne? U braku sam i imam samo jednog partnera, zanima me da li je moguce da imam hpv virus na osnovu kolposkopskog nalaza koji sam vam poslala? Imam mozaik i jos sta vec ni sama ne znam. Doktorka je rekla ukoliko se vidi da vaginalete nisu pomogle, moracu da radim hpv tipizaciju. Ja pijem i pilule diane 35 zbog akni, inace koristimo kondom skoro uvek jer sam sklona infekciji posle odnosa me pecka. Juce sam sva uplasena zaboravila da pitam ovo sve doktorku pa eto ako mi vi mozete pomoci. Sva sam izgubljena, ne mogu da verujem da mi sse ovo desava. Hvala vam.

    Odgovoreno: 16. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Kao sto sam vam rekao ranije, mozaik i ostalo je posledica upale grlica materice (cervicitis) , koji treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, ako se nije naslo hpv u cervikalnom i vaginalom brisu, onda nema potrebe za tipizacijom, pozeljno sto cesce ispiranje sa rastvorom kaljum hipermanganom (roze boje) , mozete da imate odnose sa kondomom.