Dobar dan, moram da vas pitam za objasnjenje mog testa. . . Radili su mi papa test, vaginalni i cerilni bris, rekli su mi da mi papa nije uredu, evo kako stoje rezultati: na jednom pise anamneza pa a na drugom anamneza us. Takodje su mi radili vaginalni ultrazvuk koji ja naravno ne mogu da razumem. Vidim ove slike i jasno vidim jajnike na jednom a na drugoj je materica i u sredini mali kruzic u obliku pasulja. To meni lici na plod. A nije mi rekla da li sam trudna. Uterus avf: dimenzije 61x35x42 endometrijum 0/7mm ovarijumi: levi 37x23mm desni 39x26-folicistican. Molim vas neka mi neko objasni sta se desava, jer mi doktorka nije dala nikakvo objasnjenje. . . Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Rec anamneza znaci razgovor sa bolesnikom u cilju prikupljanja svih informacija koja su bitne za otkrivanje prirode bolesti, i tacno postavljanje dijagnoze. Uz opisu se vidi da imate cisticne jajnike.