Postovani, cesto imam pojacan sekret, narocito posle upotrbe antibiotika i uglavnom koristim vaginalete kantariona i to prodje. Nedavno sam pila panklav i odmah posle njega sam dobila infekciju i koristila sam canesten 3 vagitorije. Proslo je nedelju dana i opet je pojacan sekret ali zuto-svetlozelene boje i nakon pregleda, ginekolog mi je prepisao mcmiror vagitorije, 6 komada. Pitala sam ginekologa da li je to candida i rekla je da je najverovatnije, ali da to nije nista, jer je svi inace imamo u organizmu. Mene zanima, da li bih trebala da se pridrzavam neke dijete (posto sam citala o candidi, doduse u crevima, a ja imam normalnu stolicu) i kada je u pitanju vaginalna kandidijaza ili ce biti dovoljno da koristim ove vagitorije? Inace, trudim se da pijem vise jogurta i pijem propolis kapi sa vitaminom c. Molim vas za savet. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com