Postovani, nesto vise od godinu dana pokusavam zatrudniti, isla sam na folikulometriju 3 mjeseca i uradila sam hormonski status, kao i briseve i papa test, brisevije bila su uredu, papa uredu, maternica malo zavaljena hormonski status sve uredu samo prolaktin 780 bio a granica za moju dob 395, nisma nista pila za prolaktin. Kada sam bila na folikulometriji sva tri mjeseca ovulacija mi je bila na 16 dana a inace cikluse mi je uredan svakih 30 dana, doktrica mi je bila dana da jedan mjesec pijem dabroston kao za zakse zacece ali nista, ali moji folikuli narastu na 30 mm i onda puknu tacno na 16 dan i sva tri mjeseca dok sam isla na folikulometriju je bilo tako, moja doktorica kaze da je to uredu, sada sam uradila i ponovo prolaktin i bio je 400, da li je normalno da pucaju folikuli sa 30 mm a da sve bude uredu

    Odgovoreno: 13. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Mogu da pucaju. Ocigledno cim imate ne stabilan prolactin i menstruaciju na 30 dana da imaste hormonski poremecaj koji treba ispitati (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117155

    • Dr Rami Aburas 24. 06. 2013.

      Ako ste uradili hormonski status (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , onda proverite referentne vrednosti za svaku fazu (folikularna faza, ovulaciona faza, luteinska faza)