Dobro vece imam jedno pitanje za vas samo mi treba objasnjenje ako moze. Juce sam bila da uradim papa nikolau i dr. Mi je rekao da se ne boji sve jodom gornja i donja usna na materici? Da li mozete da mi taj pojam pojasnite? Rekao da nije nista toliko strasno i da sacekam rezultat za 15 dana pa da idem ponovo ako rezultat nije u redu poslace me dalje? U aprilu sam radila papanikolau dok je rezultat stigao proslo je 4 nrdelje rezultat je glasio da ima jaka upala i da prelazim u rizicnu grupu 3. Grupa je bila. Dr. Mi dao polizinaks vaginalete koristila sam dok sam cekala rezultat vaginalnog i cervikalnog brisa kada je rezultat stigao imala sam kandidu dr. Mi prepisao canesten 3 vaginalete i tabletu diflukan. Kada se sve sredilo ponovila sam briseve bili su cisti i juce sam ponovila papa nikolau. Unapred hvala na odgovoru. Nadam se da sam vam lepo sve objasnila.

    Odgovoreno: 13. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Kada se ne bolji poversina grlica materice, to znak da su nastale promene na grlicu materice, koji su posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno lciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com