Postovani, pozitivna sam na hlamidiju. . Dobila sam terapiju: dovicin 2x1 14 dana. Zatim, hemomicin prvi dan dve, ostala cetiri dana po jedna dnevno, macmiror vaginalete. Htela bih da vas pitam, od koliko miligrama treba da uzmem hemomicin (jer ima od 250 i 500 mg) ? Ako treba da uzmem od 500 mg, da li da ga uzimam kao sto je napisano (prvi dan dva, poslednja cetiri dana jednom dnevno) ? Zvala sam doktora ali je na godisnjem odmoru, a medicinska sestra koja se javila rekla mi je da uradim kako hocu??? S postovanjem,

    Odgovoreno: 12. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da pitate vaseg ginekologa jer razlicite su prakse, neki preporucuju 1 gr (4x250 mg ili 2 x 500mg) od jednom, drugi 2x1 od 250 mg.