Imam pitanje. . Na redovnom ginekoloskom pregledu ustanovljena je dijagnoza colpitis, terapija je biflucan tableta, samo jedna, zatim canesten vaginalete 3 noci a nakon toga polyginax. . Molim vas recite mi o cemu se radi, kolika je ozbiljnost ove dijagnoze@ jel postoje neke posledice za dalje? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Inflamatorne promene su uglavnom jedinstvene bez obzira na uzrok nastanka. U vagini se nalazi  ogromna količina sekreta, najviše u forniksimaiu i to naročito u zadnjem, pa su tu i najvažnije promene. Količina sekreta ne zavisi uvek od stepena zapaljenske reakcije, ali manje ili više značajna količina sekreta i njen purulentan karakter ukazuju na jače zapaljenje vagine.
      tada nastaje kolpitis. To je upala koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com