Poštovana/poštovani, pijem tablete za kontracepciju yaz vec dve godine bez prestanka, dobila sam ih zbog extremno bolnih menstruacija. Otkad ih pijem, život mi je mnogo lakši. Međutim veoma me zabrinjava vest koja se proširila internetom, da su u americi i kanadi 23 devojke preminule upravo zbog yaz i yasmin tableta. Da li je to istina? Da li je potrebno prestati sa korišćenjem? Da li one ugrožavaju život? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ja ovu informaciju ne mog da potvrdim, savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vas pregleda, mozete da promenite terapiju, savetujem vam da uvek naprivite pauzu na svaki 6-8 meseci. Sto se tice bolne menstruacije, one nastaju usled hormnonskog poremecaja (koji savetujem da ispitate) , a oralne kontraceptivne terapije manje efekat ima sto se tice regulisanje hormonskog poremecaja.