Poštovani, pre 3 meseca mi je na uz pregledu nađena cista koja je posle mesec dana nestala (bez ikakve terapije) . Sada opet imam cistu na istom jajniku (krvna cista) i lekar preporucuje operaciju jer bi navodno ako pukne mogla da stvori priraslice. Interesuje me - u kojim slucajevima se cista uklanja operacijom, s obzirom da se i kasnije moze ponovo pojaviti? Imam 29 godina, nemam dece. Menstruacije su redovne, bolne i uglavnom oskudne. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 11. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste nastaju usled hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin sam 14 dan ciklusa) da bi ste dobili adekvatnu terapiju, inace ciste se operisu po proceni vaseg ginekologa.