Dobar dan, unazad 6 meseci imam pojacan sekret, nekad zute boje, nekad bele, nekad providan, nekad bez mirisa, nekad sa mirisom. Iz novembra cervikalni bris pokazao enterokokus, microplasma i ureoplasma nisu izlovone, jedino na hlamidiju nisam uradila, u martu, papa test, nalaz: grupa i, 3 stepen cistoce, mijesana flora i rucno dopisano dosta bakterija (znaci nisu zaokruzene ni gardinela, ni tricjomonas, ni fungi, ni bacillus, ni chlamidia, ni promene sa hsv, hpv, ni gardnerella itd. Moje pitanje je sta znaci dosta bakterija, koje su to, da li su spolno prenosive, kad nemam ni micro ni ureo plasmu, jer je sekret uporan a kod partnera se sa vremena na vreme pojave crvene tackice na glavicu i povuku se. Dobila sam terapiju, vaginalete, ali i dalje je isto, sta bi to moglo biti, da li je mozda enterokokus, ali kada nisu zaokruzene nijedne spolne bolesti. Planiram ici opet raditi crvikalni, vaginalni i bris na hlamidiu. Molim vas da mi odgovorite, inace imam 20 godina i spontani jedan prosle godine. Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Znaci imate mnostvo bakterije, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti sto pre.