Postovani, najlepse vas molim za odgovor. Vec mesecima se lecim od urinarnih infekcija (u urinokulturi se uglavnom nadju eserihija koli i enterokok) i bakterija u cervikalnom i vaginalnom brisu (isto se uglavnom smenjuju te dve vrste bakterija) ali bez uspeha. Urolozi tvrde da je u pitanju ginekoloski problem, da ja ni nemam urinarnu infekciju jer u mikroskopskom pregledu urina nikad nema ni leukocita ni bakterija, ginekolozi tvrde da je u pitanju uroloski problem a ja sam ocajna zbog zacaranog kruga u kome se nalazim. Popila sam mnogo antibiotika ali ocigledno to ne daje rezultate. Sada sam otisla da konsultujem i nefrologa koji me je poslao da vadim krv i u nalazu koji sam danas dobila sledece stavke odstupaju od referentnih vrednosti: wbc 11, 9 (ref 4, 0-10, 0) mch 33, 7 (ref 27, 0-32, 0) ly 13, 0 (ref 25, 0-45, 0) mo 0, 4 (ref 2, 0-10, 0) gr 86, 6 (45, 0-75, 0) sve ostalo je u granicama normale. Prethodni put sam kontrolisala krvnu sliku pocetkom godine i sve je bilo u redu. Posto mi je odlazak kod doktora zakazan tek za petak, pokusala sam malo da se informisem o ovim odstupanjima na internetu i uplasila sam se. Molim vas da mi date vase misljenje o ovim nalazima. Unapred vam se mnogo zahvaljujem! Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 08. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, jer odatle moze nastati sekundarna urinarna infekcija.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com