Postovani, prosle godine u aprilu sam operisala cistu na lijevom jajnuku velicine oko 10 cm, nakon cega je nalazom utvrdjeno da je bila benigna. Prilikom intervencije uklonjen je cijeli jajnik. Redovno idem na kontrole od tada, svaka tri mjeseca, hormonski status sam kontrolisala prije 5 mjeseci, bio je u redu. Od prije par godina inace ciklus mi je neuredan, receno mi je zbog cisticnih promjena na jajnicima, a od prije par mjeseci desi mi se da na polovini ciklusa ili deset dana po zavrsetku, oskudno prokrvarim i to traje dan dva. Moj doktor kaze da je to zbog hormona ali da ne bi da i daje terapiju jer nema drugih problema. Napominjem da papa test nisam radila dvije godine. Bez obzira na doktorove rijeci, mene uznemirava ovo medju krvarenje, da li da odem da napravim jos neki pregled? Hvala unaprijed na odgovoru

    Odgovoreno: 09. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste i medjumenstrualno krvarenje su posledica hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolalactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.