Postovani zamolila bih vas da mi protumacite rez. Sa ultrazvuka sondom koji je radjen u decembru. Doktorka mi nista nije konkretno rekla osim kako je sve u redu i kako je jedan jajnik mozda malo uvecan ali nista strasno. Ovako uterus 57x37x45mm endometrijum 6mm, os 28x21, od uz uterus 30x21 sa vise sitnih f. Zatim sledeci nalaz koji sam radila kao kontrolu posle dve nedelje je bio uterus uf 58x70x30 endometrijum 6, 17, do 47x25 sa vise (amtvanim folum po obodu i zadebljalo stranom) ne razumem sta tacno pise i lo 31x24 mikrocistican. I sada mi nije jasno kako mogu za samo dve nedelje da budu razliciti tako rezultati bar meni tako deluju. I posto imam probleme sa prolaktinom visokim i koristim terapiju od proslog meseca sta mi vi preporucujete s obzirom da pokusavam da ostanem u drugom stanju odnosno da li je prolaktin uzrok sto vec nekoliko meseci je proslo a jos uvek nisam trudna?

    Odgovoreno: 09. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ocigledno imate cisticne jajnike, koji su uzrokim poremecajem, a prolactin je glavni razlog u vasim slucaju, zato ga treba adekvatno inhibirati, moguce su razliciti rezultati u zavisnosti od vremena ciklusa, naprimer 1o dan ciklusa su manje rezultati nego 24 dan ciklusa.