Postovani, imala sam dugo problema sa bakterijama u vaginalnom i cervikalnom brisu (eserihija i enterokokus fekalis) i sad sam napokon dobila nalaz na kome pise da bakterije nisu izolovane. Na tom nalazu pise jos: epitelne celije, pmn leukociti, veliki broj gram pozitivnih diplokoka, mali broj gram pozitivnih bacila, pa me zanima sta to znaci i da li je u redu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 06. 2013.
    • Poštovana,
      To znaci da nemate eserihija i enterokokus fekalis, ali imate veliki broj gram pozitivnih diplokoka, mali broj gram pozitivnih bacila. Javite se vasem ginekologu.