Poštovani, dijagnoza pri pregledu colpitis, terapija irigator tantum rossa, uz povidon jod vaginalete povremeno posle ciklusa, 4 dana posle ciklusa neo penotran forte vaginalete. Posle dva dana dobila sam rezultate vs ii. Dederlajnovi baciti, neutrofili i papa ii. Intermedijalne i superficijalne pločaste ćelije, betezda. Nilm. Da li moguće da imam upalu vagine, a da mi bris pokazuje ii grupu sekreta (uvek imam iii ili vi) i da li je potrebno da uradim još neke briseve? Da li je normalan nalaz pape-intermedijalne i superficijalne pločaste ćelije? Hvala!

    Odgovoreno: 08. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Dijagnoza colpitisa obicno povezana sa cervicitisom, medjutim moze da vam bude vaginalni sekret ii grupa kada imate cervicitis ili/i colpitis, inace razlicite su prakse u lecenju colpitis-a i cervicitis-a. Nalaz papa -intermedijalne i superficijalne pločaste ćelije je uredan.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com