Postovani, pijem yaz pilule 2 godine. Na pocetku nove kutije ovog meseca pila sam antibiotike 5 dana a zatim dobila stomacni virus. Sve pilule sam pila na vreme, a jednu koju sam izbacila zbog dijareje nadoknadila pre isteka od 12 sati. Zanima me da li je potrebna dodatna zastita duze 7 dana ili ceo mesec? Takodje, zanima me da li je mogao da bude rizican odnos 6 dana pre pocetka antibiotske terapije. Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Antibiotici nemaju veze sa oralnom kontracepcijom niti uticu na njihov dejstvo, dobro je sto ste zbog dijareaje onu tabletu nadoknadili, nastavite normalno.