Postovani, imam pitanje u vezi hlamidije u trudnoci. Moja supruga je u drugom stanju vec treci mesec, ali analize pokazuju da je prisutna hlamidija. Ginekolog joj prepisao mast mikostop 2x1. Da li je terapija uspesna sa ovim mastom? Ako nije, sta bi trebala da koristi i utice li ultrazvucni pregledi na razvoj ploda, s obzirom da nam doktorka svakog meseca zakazuje uv preglede (privatno) . Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Mikostop je dobra terapija za ovaj period trudnoce, medjutim hlamidija se leci sa dve ili tri vrste antibiotika, a u trudnoci ne sme da se pije, da ne bi utaicalo na razvoj organa ploda, nego ce ovako samo da se kontrolise da se ne razvije mnogo, uz ponavljanje terapije svakog meseca i redovno ispiranje, uz stalne kontrole, inace uz pregled nema nikakve smetnje ili steta po plodu.