Pozdrav. Nadam se da mi mozete pomoci. Nisam u mogucnosti da odem doktoru, a nalaz biopsije je sledeci: dyplasia lamine epithelialis cervivis uteri g iii (cim iii, h sil) , condyloma planum cervicis uteri. Nalaz: . . . " najvecim delom isecci su oblozeni hiperkeratoticnim parakeratoticnim i akantoticnim plocastim epitelom (morfoloska slika ravnih kondiloma) , u kojima najvecim delom prisutna displazija teskog stepena sa narusenom slojevitoscu i polarizacijom hiperhromaticnih displasticnih plocastih celija koje zahvataju delom dve trecine, a delom i vise od dve trecine debljine lamine epitelijalis. Mestimicno displasticni epitel ispunjava pojedine ednocervikalne zlezde. Bazalna membrana ocuvana. U sub epitelnom vezivu prisutan gus mesovit zapaljenski infiltrat sacinjen od polimorfonuklearnih granulocita, limfocita i plazmocita. " nadam se da cete mi odgovoriti. . . Hvala

    Odgovoreno: 07. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Neznam sta vas interesuje, niste postavili pitanje, samo ste napisali nalaz, inac po ovom nalazu treba da se javite vsem ginekologu da bi uporedio njegov nalaz sa rezultatom hp nalaza i da bi vam savetovao najbolju adekvatnu terapiju.