Imam neredovne menstruacije vec 14goidna. Prosle godine sam krenula sa ispitivanjima hormona, ali to je jako dug i komplikovan proces, jer se svi testovi rade drugi dan ciklusa (sto vec znate) . Planiram dete, ali se plasim da necu moci da zatrudnim. Da li postoji neko brze resavanje problema, osim tih hormonalnih testova (da se vidi sta nije kako treba) i testa opterecenja glukozom?

    Odgovoreno: 06. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Na zalost test hormona je mnogo vazan i neophodan test, inace pozeljno je da se uradi cak na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .