Postovani, pila sam yasmin pilulu godinu dana zbog cista na jajnicima, pa sam dobila lindynette pilule da pijem jos neko vreme. Name, bila sam ne pregledu ali sam zaboravila bila da pitam lekarku kako njih nastavljam da pijem pa sam pitala sestru koja je pitala nju i valjda je rekla da samo nastavim (u smislu kao da uzimam narednu kutiji yasmin) . Medjutim, u uputstvu pise, kod prelaska sa drugih tableta, da je uzimam prvog dana menstrucaije (u toku pauze) . Kako bi trebalo da uradim-po uputstvu ili da nastavim sa lindynette kao da je u pitanju naredna kutija yasmin (posle 7 dana pauze) . Danas sam popila poslednju yasmin. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 06. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Mnogo jednostavnije, oralne kontraceptivne pilule se piju po jedna tableta dnevno od znaka start i u pravcu strelice po jednu tabletu dnevno od petog dana, nikada ne pocinjite novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju, znaci u vasim slucaju, sacekajte da dobijate menstruacije i nastavite od petog dana ciklusa.