Poštovani, pre par godina pila sam logest i nakon nekog vremena korišćenja vagina mi je postala suva i imala sam bolove posle odnosa toliko da nisam mogla da sedim normalno. Moj novi ginekolog mi je prepisao lindynette 20 koji pijem već mesec dana. Zanima me da li je moguće da mi vagina ponovo postane suva i da boli pošto su logest i lindynette 20 isti po sastavu? Da li bi bilo bolje da promenim pilule ili da sačekam još? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Oralna kontracepcija ima blagi uticaj na vlaznot vagine, ali ne deluju na bol prilikom i posle odnose, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .