Uz dugogodišnje korištenje oralne kontracepcije raznih imena, doza zbog pcos-a i pojačanog hirzutizma, u zadnjim pokušajima terapije tabletama belara ostala sam trudna pod samom terapijom, ne znajući da sam trudna pila sam terapiju dva mjeseca i nakon što drugi mjesec nisam dobila menstruaciju javila sam se privatnom ginekologu dobivši njegovu medicinsku sestru da ne znam što da radim jer nisam dobila menstruaciju, a na toj terapiji sam i da ne znam što da radim, njegova medicinska sestra mi je rekla da bez brige nastavim piti novo pakiranje, ali mi je zakala pregled za dva tjedna. . . Na kojem se ustanovilo da sam trudna dva mjeseca. . . Nije problem što sam ja zatrudnila nego je sreća pošto sam godinama slušala svašta o nemogućnosti trudnoće i izrazito malih šansi pa čak i do par mišljenja da nikada neću moći zatrudniti. . . I sad jesam i zanima me da li će sve biti u redu sa bebom zbog tableta i kakve štetne učinke ima belara u tom slučaju? Na ultrazvuku i pregledima beba dobro napreduje, sve je uredno, od težine, duljine, opsega, otkucaja, plodne vode. . . Ali me je strah i pomalo sam ljuta na medicinsku sestru što mi nije odmah zakazala pregled da ne počnem i dalje piti hormonalnu terapiju. Molim vas za pomoć jer sam strahu. Pozdrav

    Odgovoreno: 06. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo bez panike. Kontraceptivne pilule sprecavaju ovulaciju, ukoliko se kojim slucajem ipak desi da dodje do trudnoce one tu nece ugroziti bebu, znaci takva trudnoca se moze zadrzati do kraja. Srecno.