Dobila sam prvu menstruaciju u 5. Razredu i jedan period sam imala redovne cikluse, a onda su izotajali, a poslednju godinu imam samo ako izazovem tabletama. Otkrivena mi je tzv. Pregrdica u materici za koju su mi savetovali goinekolozi da operisem priliko hsg postupka. Da li to moze da znaci neplodnost? Da li je moguce da ostanem trudna iako tabletama moram da iyayovem menstruaciju_ u novembru sam radila hormon stitne zlezde i sve je bilo u redu. Hvala unapred na odgovoru. Pozrav.

    Odgovoreno: 06. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Sto se tice menstruacije, verovatno imate hormonski poremecaj, koji treba
      ispitati (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron 7, 14, 21) da bi ste dobili adekvatnu terapiju, sto se tice pregrada u materici, to je samo fizicka prepreka koja ne utice na plodnost, nego na razvoj i odrzavanje trudnoce do kraja, inace vam savetujem da je operiste kao sto su reklu kolege prilikom hsg postupka.