Molim vas da mi pojasnite dijagnozu ein, koja je utvrdjena nakon histopatoloskog pregleda polipa endometrijuma. U pitanju je pacijentkinja koja ima 33 godine, nikad nije radjala i uvek imala sve uredne nalaze na redovnim ginekoloskim pregledima. Polip je slucajno otkriven nakon hsg-a, a nije se mogao ultrazvucno uociti. Da li postoji mogucnost izlecenja i sansa da se iznese trudnoca?

    Odgovoreno: 05. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Terapija je hirurška. Polip se odstranjuje (polipektomija) . Kod manjih polipa to se može uraditi tokom histeroskopije kojom se postavi dijagnoza i odstrani polip. Zatim se izvrsi histoloski pregled odstranjenog polipa da bi se potvrdila dijagnoza. Manji polipi se mogu odstraniti kiretažom. Inace moze posle toga da se iznese trudnoca.