Imala sam spontani u 10-oj nedelji trudnoce. Stigao mi je ph nalaz pa vas molim da ga rastumacite. Fragmenti decidue i horionske resice regularnog trofoblasta-pojedine miksoidne, hipovaskularne strome-hidropsna degeneracija resica. Nalaz odgovara u missed abortion. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Vas hp nalaz ukazuje na klasican missed obrtion (izostali abortus) , to je stanje kada začetak ili plod ugine u prvim mesecima razvoja, ali ne dođe do njegovog izbacivanja, tj. Po uginuću zadrži se u materici.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #116825

    • Zdravo, pre nedelju dana radila sam kiretazu, radi Missed ( prestanak srcane radnje) Opis: Materijal pregledan u 3 histološka reza prijema metodom HE su krv, komadići endometrijuma sekretornih karakteristika. Stroma je Celularna . U materijalu se nalazi ocuvana decidua i mali broj horionskih resica koje su lako edemetozne obložene lako proliferisanim trofoblastom. Misljenje : nalaz odgovara abortusu.

      Molim vas ako moze te da mi razjasniti nalaz. Moj lekar je rekao da je sve ok. Ali mene zanima Jos neko misljenje. Hvala u napred.

    • Možete li da rastumačite ovaj nalaz.. Hvala unaprijed. U materijalu krv, djelići endromedijuma i fragmenti dijelom očuvane, dijelom nekrotične decidue, fokalno prožeti granulociti a. U materijalu vidljive horionske resice regularnog troboflasta-pojedine miksoidne,hipovaskularne strome, bez trofoblastne proliferacije. Nalaz odgovara promjenama u Missed abortion.