Postovani, moje pitanje je vezano za hlamidiju. Imala sam je pre par god, izlecena mi je i uradjen je psr koji je naravno bio negativan! Sad imam bolove u donjem delu stomaka, pretezno u predelu levog jajnika koji je policistican. Bolovi su nekad takvi da imam utisak da ce mi puci stomak-kao neka nadutost. Radila sam vaginalni bris koji je pokazao 3 grupu i ginekolog mi je rekao da je sve ok. Papa test i kolposkopija su mi uredu. Sekret mi se malo pojavi pred menzis inace ga nemam. Posto sam se uplasila da opet imam hlamidiju samoinicijativno sam uradila analizu krvi koja mi je pokazala negativne rezultate i to; chlamydia trachomatis iga negativan <2u/ml i chlamydia trachomatis igg negativan <7, 8u/ml. Da li su bolovi koje imam vezani za cistu koja mi se pojavljuje ili? Da li ti rezultati krvi pokazuju da ja u stvari nemam hlamidiju! Potrebno mi je vase misljenje! U laboratoriji u kojoj mi je radjen test iz krvi receno mi je da ta dva nalaza (iz krvi i brisa) nemaju nikakve veze! Sada sam ocajna jer ne znam sta je. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja koji treba ispitati, simptomi cisticni jajnika su bol u predelu jajnika pred menstruaciju, medjutim ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , simptomi su bol i nadutost se pojavljuje na zavisno od menstruacije, pre, posle i u sredini ciklusa.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com