Postovani, imam ranicu na grlicu materice vec 13 godina papa mi je uvek ii grupa sad sam bila na pregledu pre dve nedelje i doktorka mi je rekla da imam mozaik nalaz mi je pa ii grupa·u razmazu su prisutne celije pretezno povrsnih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije i dobila sam vaginalete jer mi je vs iii i sad bi htela da idem da mi to uklone radiotalasnom loop excizijom pa me interesuje da li postoji neki rizik i da li moze da se iskomplikuje nesto tim zahvatom posto jos nisam radjala

    Odgovoreno: 03. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ne postoji rizik od intervencije, skoro nema nikakve komplikacije, sve sta ste opisali je posledica upale grlica materice koja dugo traje (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.