Imam 28god, pre nekoliko dana doktor je na pregledu kolposkopije napisao sledecu dijagnozu: epitel pvu skvamozan sch+ (poz) , skvamokolumna granica u potpunosti vidljiva. Od 12h do 15h diskretan mozaik. Na 6h usko polje aw epitela. U medjuvremenu papa test rezultati: papaii. Dederlajnovi bacili, neutrofili, intermedijalne i superficijalne plocaste celije, aktivne cilindricne celije. Betezda. Nilm. To su bili rezultati sa priv klinike, medjutim doktorka koja je pregledala te rezultate nije se slozila da preled kolposkopije i nalaz papa testa se podudaraju, i da je potrebno ponoviti papa. Zabrinuta sam jer pre nekoliko godina mojoj majci je operisan karcinom materice, kao i mojim bakama, a na kontrole nisam isla 4god. U medjuvremenu su i na dojci napipali tkivo koje na ultrazvuku nisu potvrdili, pa su trazili mamografiju. Mamograf. Nisam zakazala zato sto nece da urade, kazu da se radi zenama preko 35g i da nema indikacije kako ginekolog kaze. Molim vas, da mi odgovorite i date savet sta dalje da radim?

    Odgovoreno: 03. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Po opisu vaseg ginekologa, promene koje su nastale posledica su upale grlica materice (cervicitis) , u tom slucaju je vrlo moguce da je pa ii, savetujem da se ta upala (cervicitis) adekvatno leci. Sto se tice dojke savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa a prolactin samo 14 dan) , takodje vam savetujem da uradite uz pregled jajnika oko 22-25 dan ciklusa, da bi ste proverili da li su vam cisticni. Bez panike.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com